10.10. – DV1 – Nenavadna glasba

Danes smo imeli obisk. Prišla je Maša, Leova mamica, ki nam je predstavila nekaj čisto posebnega.

V vreči iz blaga se je skrival inštrument. Poslušali smo ga kako zveni, saj nam je Maša predvajala skladbo, a nismo mogli ugotoviti kaj bi to lahko bilo. Otroci so potipali z roko v vrečo, a še vedno nič.

Končno nam je Maša pokazala na kateri inštrument je bila igrana glasba, ki smo jo slišali in na njo tudi plesali. Bil je kelih! Kozarec na peclju. Pokazala nam je, kako se nanj igra. Res čudna reč – kozarci igrajo. Otroci so poskusili in nekaterim je celo uspelo izvabiti zvok iz keliha.

Nato smo si ogledali video posnetek glasbenika, ki je igral na veliko kelihov in to zelo zahtevno melodijo Za Elizo.

Še enkrat smo skupaj zaplesali in nato muzicirali z našimi orfovimi inštrumenti ter ustvarjali iz plastelina po navdihu.

Srčna hvala Maši, da je imela toliko poguma in prva prestopila naš prag ter nas povedla v svet glasbe in plesa.

Zapisala: Anita Amrit Vimpolšek