10. 1. – Z2 – Lutka Francka in gledališče kamišibaj

V sklopu prednostne naloge – lutka v vrtcu, smo v naši igralnici uporabile lutko Francko kot motivacijsko sredstvo za spodbudo otrok ob pripovedovanju zgodbe, ki so jo sami narisali za gledališče kamišibaj. Gledališče kamišibaj odrasli uporabljamo za pripovedovanje zgodbe, otroci pa svojo zgodbo narišejo in ubesedijo na sebi lasten način.

Lutko najprej animiramo odrasli, otroku pa pomeni “most” za pogovor, za izražanje lastnih misli, čustev, razmišljanj. Lutka Francka naše otroke s svojim vedenjem razveseli in “razbremeni”, saj ima svoj značaj, s katerim se otroci zlahka poistovetijo. Naša Francka se tako trma, se razjezi, joka, cepeta, velikokrat pa se tudi šali in smeji.

Otroke je lutka zelo navdušila, a ker se jim je trenutno skrila, aktivno razmišljamo, kako bi jo zopet “priklicali” nazaj v našo igralnico.

Simona Agrež Franko, dipl. vzg.