1. 10. 2018 – Izlet

ZA BISTRO GLAVO V NARAVO« – Dan odprtih vrat na Grmu Novo mesto – centru biotehnike in turizma

Srednja šola Grm Novo mesto –  center biotehnike in turizma, ki  se nahaja na sončni strani Trške gore, na stežaj odprl vrata vsem, ki smo želeli doživeti utrip centra.

Otroci si lahko pod vodstvom dijakov ogledajo šolsko posestvo, na katerem je prava paša za oči hlev s kravami in molznim robotom, vidijo lahko tudi teličke, konje, ovce … V sklopu dneva odprtih vrat že tradicionalno poteka tudi razstava malih živali, kjer je lahko vidimo kunce, činčile, ovnače, razne pasme kokoši … Dijaki so za najmlajše obiskovalce pripravili tudi predstavo »Jabolčni kralj«.

Ogledali smo si tudi notranji razstavni prostor, ki so ga dijaki in mentorji popestrili še s kulinarično ponudbo. Hrana, ki so jo pripravili za degustacijo je vsa pridelana na njihovem šolskem posestvu.

Predvsem je vodilo takih prireditev oz. srečanj učenje sobivanja z naravo, s poudarkom na ohranjanju čiste narave, ki je pogoj za  pridelavo in pripravo zdrave hrane in težnje k samooskrbi.

Otroci s Klaudijo in Darjo.