09.06. – P2 – Varno s soncem

Končno nam je mesec junij prinesel lepo toplo vreme in po daljšem deževnem obdobju, prav prijajo topli sončni žarki. Hkrati pa to pomeni, da je potrebno opraviti še vse športne naloge v projektu Mali sonček, ki jih v mesecu maju nismo uspeli.

In ker nas čas skorajda prehiteva, imamo na kupu še veliko stvari za opraviti. Najprej smo se pogovarjali o projektu Varno s soncem.

Prebrali smo priročnik, ki ga je dobil vsak otrok in čisto na preprostih primerih pokazali, kako poskrbimo, da nas ne opeče sonce. Otroci so si lahko pobarvali vsak svojo brošuro, naredili pa smo tudi večji plakat, ki smo ga obesili v garderobi. S tem smo želeli obvestiti tudi vas starše, kako pomembno je, da pijemo veliko vode, da se namažemo s sončno kremo, poskrbimo za pokrivala, se primerno oblečemo in da se pred soncem skrijemo v senco.sti

Tako bomo sedaj izkoristili tudi teraso, če nam bo na igrišču prevroče ali ne bo dovolj sence za igro.

Za zaključek projekta Zdravje v vrtcu – Medgeneracijsko sodelovanje, smo si pogledali video Dobili bomo dojenčka.

Vzgojiteljica Sanja