05. 10. – P2 – Teden otroka

V tednu otroka se pogovarjamo o naših prijateljih, kdo so, kaj nam pomenijo in kako jim pokažemo, da jih imamo radi. Otroci so povedali, da so njihovi prijatelji otroci iz skupine, mamice in očki, bratci, sestrce, mačke, kužki, ki jih imajo doma. En deček je rekel, da so naši prijatelji tudi dojenčki iz sosednje skupine. Nekaj smo jih spoznali v jutranjem varstvu, nekaj v popoldanskem dežurstvu. Otroke sem povprašala, če želijo spoznati vse otroke iz skupine P1. Kako bi jih spoznali in jim povedali, da so lahko naši prijatelji? Deklica je predlagala, da jih povabimo na obisk. In res smo tako naredili. Čisto potiho smo šli skozi umivalnico, potrkali na njihova vrata in jih vprašali, če pridejo k nam na obisk. Odprli smo vrata obeh igralnic in otroci so res prišli! Z nami so se igrali, raziskovali naše igrače in našo igralnico.

Kako malo je potrebno, da dobiš nove prijatelje, kajne? Otroci to naredijo na najlažji način. 🙂

V zadnjih dneh smo veliko prepevali, se igrali. Otroci so spoznali zunanji likovni kotiček v avli. Pripravili smo velike formate listov in barve. Otroci so uživali v ustvarjanju in risanju svojih prijateljev.

Vzgojiteljica Sanja