05.10. – P2 – Gasilski dom

Najprej se vam zahvaljujemo dragi starši za gradivo, igrače in drugo pomoč ter sodelovanje v naši idejni temi o gasilcih. Hvala mamici našega varovanca, da smo lahko danes obiskali gasilski dom v Krškem.

Otroci so bili že v garderobi neučakani in s kupom vprašanj. Ko smo prišli do gasilskega doma, nas je gospod Avgust že pričakal pri gasilskem tovornjaku. Otroci so videli gasilske aparate, kisikove bombe in plinske maske. Videli smo gasilske negorljive obleke, škornje, čelade in še in še. Gospod nas je popeljal tudi v pisarne in dobili smo darilo – mali gasilski tovornjak, igračo. 🙂

Otroci so lahko preizkusili gasilske čelade, gospod pa je otrokom pokazal tudi kuhinjo in fitnes opremo, saj morajo gasilci ostati v dobri formi, da lahko gasijo požare. Ogledali smo si dvorano in mali muzej.

Za piko na i, smo slišali zelo glasno gasilsko sireno. Otroci so bili navdušeni in polni vtisov so ostalim otrokom kasneje na igrišču razlagali, kje smo bili in kaj smo videli.

Hvala še enkrat!

Vzgojiteljica Sanja