02.12. – P2 – Joga malčki

Ob slabem vremenu žal ne gremo na igrišče, če je terasa hladna ali mokra tudi ne, zato ostajamo v igralnici, ustvarjamo, plešemo, se pogovarjamo, rišemo…. Da pa otroci ostanejo motivirani, zbrani, pripravljeni na sodelovanje, jih je potrebno spodbujati, zaposliti. Letos sem se odločila, da poskusim malo drugače – predstavila sem jim pravljico Joga malčki. Slike prikazujejo asane in tako lahko izvajamo, delamo jogo. Otrokom je bila slikanica všeč, radi sodelujejo, delajo, hkrati se učimo tehnike dihanja, sproščanja, umirjanja. Otrokom je všeč, ker s telesom prikažemo kužka, mavrico, drevo… Načeloma izvajamo jogo ob petkih, ker pa izrazijo željo tudi med tednom, se vsi skupaj za nekaj minut sprostimo. Prižgemo dišečo svečo, ugasnemo luči, dodamo glasbo za sprostitev in uživamo.

Otroci se zelo poslužujejo didaktičnega kotička. Pregledali smo vse didaktične igre, ki se skrivajo v kotičku, za starejše se najdejo težje sestavljanke, za mlajše so bolj preproste, še vedno pa se vsi otroci radi igrajo s preprostimi lesenimi gradniki, s katerimi nastanejo različne stavbe, avtomobili, garaže, gozd…

Zapisala: Sanja Marat