01.12. – P2 – Zdrava sladica

Vsako leto imamo projekte, ali v skupini, ali na nivoju vrtca. Vseh dogodkov se skušamo udeležiti. Ampak velikokrat nam enostavno ni do tega – opazujemo otroke ter jih raje prepustimo njihovi domišljiji. Lahko jim samo ponudiš vrečko, v kateri se skrivajo predmeti, ki niso igrače. In nastane čudovita spontana igra, prepuščena otroški domiselnosti.

Otrokom je všeč igra zdravnik in vse kar je povezano z zdravniki. In kako vse vedo! 🙂

Trenutno so aktualne naše mize, otroci se skrivajo. Vzgojiteljici sva dodali samo blago in spet se je razvila čisto njihova prosta igra.

Obeležili smo rojstni dan deklice, ki je slavila v mesecu novembru. Skupaj smo ponovili, katere sestavine dodamo za zdravo sladico, vse skupaj smo zmešali, dodali ščep dobre volje, oblikovali v mravljo in voila! Dober tek vsem skupaj.

Vzgojiteljica Sanja