01.12. – P2 – Veseli december

Naša tema o vodi je prisotna v skupini, vsak dan. Od umivanja rok z vodo, do pitja vode tekom dneva, voda – dežne kapljice. Sedaj smo otrokom postavili vprašanja, kaj se bo zgodilo z vodo, ko bo mrzlo, ko pride zima. Kaj se bo zgodilo? Bo padal dež z oblakov?

Vsi smo že v pričakovanju snega. Da bomo lovili snežinke, se igrali na snegu, opazovali led, delali snežake…

Vzgojiteljice smo pripravljale dekoracijo za naš vrtec, otroke je zanimalo, kaj se dogaja. In seveda bi radi pomagali. Super, vedno potrebujemo pridne roke. Da naredimo dobro s koristnim, smo otrokom ponudile škarjice. Učili smo se pravilnega prijema in striženja z njimi. Ni tako enostavno kot izgleda. Nekaterim je uspelo, drugi se še trudijo. Pomembna je volja. Tudi trganje papirja ni tako enostavno, nekateri otroci ga zmečkajo, namesto strgajo. Potrebno bo še veliko volje.

So pa nastale čudovite snežinke, saj lepljenje z lepilom otrokom ne predstavlja težav. Lotili smo se tudi izdelovanja smrekic, ki bodo krasile našo oglasno desko.

Veseli december je pred vrati.

Vzgojiteljica Sanja